Na péči o svou duši není nikdy pozdě

      Jako správní odrostenci „žijeme sami se sebou“ minimálně půlstoletí. Takovou dobu! To bychom už měli umět i „žít  v souladu sami se sebou“… A vidíte, mnozí to ještě moc neumíme. Ale uvědomujeme si to a chceme se to ještě pořádně naučit!

    Ostatně to je i hlavní důvod, proč jsme na tomto portále: hledáme informace a inspiraci pro to, abychom zvedli kvalitu svého vlastního života co nejvíc. Vždyť napravovat či vylepšovat máme co určitě každý! Nikdo z nás nemá zvládnuté vše, stále je tedy na čem pracovat.

    Zamlada jsme vyrůstali ve zcela jiné společnosti. Nebyl internet s nekonečným mořem informací. Tehdejší režim (a tedy bohužel také škola a nezřídka i rodiče) nás navíc chtěli mít samostatně nemyslící, poslušné, hodné a tudíž snadno manipulovatelné. Individualita byla doslova nežádoucí!

    Naučili jsme se proto být víc podle společenských norem, než podle sebe, a to za cenu, že jsme kličkovali či přímo utíkali před vlastními emocemi. To nám způsobovalo řadu fyzických i psychických problémů, někdy až neuróz. Od lékařů jsme pak chodili s neléčitelnou diagózou tzv. psychosomatických chorob….

Ne oběti, ale tvůrci!

    Dost však vzpomínek! Dnes už je lepší nepitvat minulost, ale plně se soustředit na přítomnost: jsme nikoli oběti, ale tvůrci vlastního života a máme ještě tolik možností! Jde „jen“ o to, najít tu pravou pro nás samé: takovou, s níž dokážeme rezonovat a která nás zavede přesně tam, kam budeme chtít. Tedy obecně k životní pohodě, vnitřní svobodě a schopnosti naplno využít náš vlastní potenciál!  

Jak to ale udělat? Odkud začít?

    Nejlépe a nejrychleji od toho, že se dobereme vlastní autenticity! Nejprve si tedy pořádně ujasníme, co vlastně ještě od života chceme a co nám zatím brání v tom, abychom toho dosáhli. Jasně, že to není úplně jednoduché! Abychom to vůbec objevili, bude nutné sloupnout všechny vrstvy letitých náhražek a kompromisů, včetně nánosů „ažpaků“…  A to dá v každém případě zabrat.

A co emoce?

    Emoce se nám budou při takovéto inventuře „plést do cesty“ nejspíš neustále, s tím je nutné počítat! Proto si na ně blíže posvítíme.

Jakou roli vlastně emoce právě v takovýchto případech hrají?

    „Emoce nás vedou k naší vnitřní pravdě. Ukazují skutečný stav věcí v našem životě. Nikdy nevypovídají, jak bychom se měli cítit, aby to bylo „v pořádku“, ale jak se skutečně cítíme. Nedají se ochočit a zkrotit. Naše tělo nikdy nelže! To, co skrze ně zakoušíme, je vždy pravdivé,“ tvrdí Martina Konečná, odbornice na Energy-EFT. A vysvětluje dále: „Emoce tu nejsou od toho, aby nás týraly a znepříjemňovaly nám život, ale aby nám ukazovaly cestu po spirále nahoru. Ukazují, co je potřeba vyhojit a kde přesně v těle. Právě o tom je onen pověstný knedlík v krku, sevřený žaludek nebo rozklepaná kolena

    Tělo vždycky vysílá jasné signály o tom, v jakém stavu se aktuálně - tady a teď - nacházíme. A vždycky je příležitost s tím něco udělat a bolestivou emoci okamžitě transformovat. Rozpustit ji, aby se už nemusela opakovaně vracet. A vytvořit místo ní v sobě mnohem lepší pocit. Naše emoce jsou velmi cenné, jsou naším kompasem ke svobodě. Přesně indikují, co, kde a jak se děje v našich vnitřních energetických realitách. Největší chyba, kterou můžeme udělat, je utíkat od emocí pryč a nevěnovat jim pozornost!“

Kde vlastně emoce bydlí?

    „Emoce se projevují v různých místech těla a vždy to má logické souvislosti se zásadními událostmi, které se odehrály v našem životě. Když už jsou emoce nesnesitelné a neúnosné, onemocní také fyzické tělo“, vysvětluje Martina Konečná. „Pracovat s energií emocí, transformovat je a zlepšovat, je něco naprosto jiného než jenom hrát mentální hru na úrovni mysli. To, co vnímáte jako bolest, je pravdivé a je jedno, zda se jedná o skutečnou vzpomínku, sen, nebo vzpomínku vykonstruovanou!“

Není už pro nás, odrostence, pozdě?

    „Nikdy není pozdě začít hledat své ztracené dary a získat je zpět! Jsou naším přirozeným právem a žádné trauma je nedokáže pohřbít tak hluboko, aby se nedaly opět vykopat, aby mohly opět zazářit ve světle našeho vědomého prožívání jako vzácné poklady, vyživující a rozvíjející naši duši“, zdůrazňuje odbornice - energista a zároveň upozorňuje, že osvobozování se od emocionálních bolestí starého světa je proces, který rozhodně stojí za námahu. „Pokud se to člověk naučí, konečně se přestane vyhýbat svým problémům a začne je řešit. Žádná jiná překážka není. Pustit se do svých letitých problémů, konečně s nimi něco udělat znamená měnit si svou fyzickou realitu. Dostat se po spirále své individuální evoluce zase o kus výš. Kvalita naší osobní frekvence, kterou vyzařujeme do vesmíru, je totiž pro šťastný život každého z nás naprosto zásadní!

TÁŇA TUČKOVÁ

 

 

Kdo je energista?

    Expert na emoce, který umí pracovat na úrovni energetického těla a pomáhá klientovi, aby si uzdravil reálná energetická zranění, která mu způsobují obtíže. To, co člověka omezuje a brání mu ve štěstí, je totiž především emocionální stres, pramenící z událostí, které v minulosti prožil, a právě takováto ohniska emocionálního stresu energista hledá a společně pak s klientem pracují na uvolnění stresu a obnovení proudu energie na příslušném místě v energetickém těle. Není to o tom, že klient přijde a řekne, „mám problém, něco se mnou udělejte“. Jak energista, tak i klient se podílejí na úspěšnosti celého procesu. Jinak uzdravení není možné! Je třeba si neplést energistu s energetickým léčitelem, který na nějaký čas doplní energetický deficit do energetického systému, klientovi se sice uleví, ale problém zůstal nevyřešen, energetické zranění dál na úrovni energetického těla existuje a způsobuje nepříjemné emoce, divné myšlenky, stres….

 

Co je Energy EFT?

    Jde o novou generaci klasické EFT metody, v níž se pracuje s tzv. Protokolem srdce a duše a se stupnicí SJP (škála od -10 do +10). Tuto variantu EFT vytvořila dr. Silvia Hartmannov, http://energyeft.com a do Česka ji přinesla a přeložila Martina Konečná, www.energyeft.cz