Vítáme Vás na svých stránkách...

a děkujeme za návštěvu. Jsme redaktorka + fotograf - kameraman: Táňa + Pavel = partnerská  dvojice odrostenců ve věku 50+.

    Naše životní cesty se spojily před sedmi lety, když jsme se našli na internetové seznamce. V té chvíli jsme se oba právě odráželi ode dna po manželských a existenčních karambolech a hned na prvním rande jsme zjistili, že „jedeme na stejné vlně“…

    Nejen, že dnes už víme o čem je život, ale naplno nám (konečně!) docvakla i osobní odpovědnost za všechno, co se nám (a s námi) děje. Máme před sebou poslední část života a chceme ji prožít co nejpříjemněji: aktivně a smysluplně, v pohodě a dostatku a hlavně ve zdraví. Rozhodně neuznáváme rovnici, která tvrdí, že stárnutí = a bude stále hůř!

    Naopak, jsme přesvědčeni o tom, že i ve vyšším věku může být dobře až skvěle, a někdy dokonce lépe než v mládí. Skutečně, protože to totiž z té podstatnější části záleží na nás samých, jaký život si pro svůj třetí věk vytvoříme!

    A právě o tom jsou a budou tyto naše stránky. Pořídili jsme si je pro sebe i pro vás, abychom (společně) hledali a nalézali stále víc důvodů, způsobů a návodů, proč a jak i dlouho po padesátce žít šťastně, naplno a podle vlastních představ a přání.

2015

                                                                                                             Táňa a Pavel


      Jsem Mgr. Táňa Tučková. Aktuálně mám za sebou zajímavou a pestrou víc než třicetiletou tvůrčí praxi redaktorky v novinách, časopisech i televizi...  a před sebou? V zásadě dvojí volbu: buď z mého pohledu neradostnou éru české důchodkyně, které ubývají přátelé i známí a přibývají choroby a dny s blbou náladou, anebo nové aktivní období života, tzv. třetí kariéru, v níž mám šanci zkusit dělat naplno něco opravdu smysluplného pro druhé i pro sebe. Neboli to, co mě opravdu baví a na co při péči o rodinu a práci pro zaměstnavatele nebyl vůbec čas. 

     Vždyť i v důchodovém věku člověk potřebuje seberealizaci. Už se nemůže vymlouvat na nedostatek času - konečně prožívá období, kdy má dost prostoru pro to, aby se i sám jako osobnost mohl naplno rozvíjet.  A když přitom zároveň obdaruje nějakou inspirativní myšlenkou, zajímavou informací či dokonce AHA-momentem někoho dalšího, jde přece o bonus navíc!

tatu