Senioři obsluhují v kavárně

     Senioři jako hosté a v pokročilém věku i samotná obsluha. Tak vypadá zcela nový unikátní podnik v Ústí nad Labem. Kavárnička senzačních seniorů si dává za cíl vytrhnout tamní starší obyvatele ze stereotypu a podpořit je v jejich aktivitách.

    Podobný start, jako měla ústecká Kavárna senzačních seniorů by si přály všechny podniky. Stačilo do schránek rozdat několik desítek letáků a dveře se netrhly. Kavárna senzačních seniorů vznikla na sídlišti Severní Terasa, kde žije třicet tisíc lidí. V krajském městě je to jediný podnik svého druhu.

    Klub bude fungovat každé pondělí od poledne do čtyř, pěti hodin. Samotnou kavárnu obsluhují čtyři senioři - František, Inka, Lenka a Hanka - a také připravují pro hosty program.

    Život kavárny odstartovalo promítání fotek z výletů jednoho z největších seniorských spolků ve městě. V plánu je ale i program ryze praktický, například obrana před agresivními prodejními akcemi.

    Kavárna, která vznikla z evropských peněz jako výsledek spolupráce dvou občanských sdružení, chce být ale hlavně místem, kam budou staří lidé chodit rádi a své akce zde budou i sami vymýšlet.

    Tvůrci kavárny chtějí svým příkladem působit na jiné kavárníky a restauratéry, aby podobných míst, přátelských ke starým lidem vznikalo v Česku čím dál tím více.

Ze zpráv TV Barrandov,

  3.5.2013