Až polovina sedmdesátníků má stále aktivní pohlavní život  

Sexuální touha muže neopouští ani po sedmdesátce. I když jim sex jako takový může komplikovat špatný zdravotní stav či problémy s prostatou a erekcí, jejich sexuální život ještě zdaleka nemusí skončit. O tom vypovídá i nejnovější britský výzkum, podle něhož až polovina sedmdesátníků provozuje stále sex.

Třetina sedmdesátníků má sex minimálně dvakrát do měsíce. Přečíst celý článek

Vědci z Manchesterské univerzity tvrdí, že čtyřiapadesát procent mužů a jednatřicet procent žen po sedmdesátce provozuje aktivní pohlavní život. Třetina z těchto aktivních seniorů tvrdí, že má sex dokonce často, což znamená minimálně dvakrát do měsíce.

A to i přesto, že se problémy s erekcí běžně objevují již u poloviny padesátníků. Když ale tito muži včas pochopí, že musí změnit svůj životní styl a neustále vyvíjet aktivitu, i tu sexuální včetně masturbace, o sexuální chtíč nepřijdou ani ve velmi vysokém věku.

„Je důležité, aby profesionálové pracující ve zdravotnictví podle těchto objevů jednali a hovořili častěji se staršími lidmi o jejich sexuálním zdraví. Nesmí být jednoduše u těchto věkových skupin považováno za jasné, že je to již irelevantní téma,“ tvrdí doktor David Lee z Manchesterské univerzity.

Starší muži většinou mívají problémy s erekcí a dosažením orgasmu. Starší ženy se vzrušením, zvlhčením vagíny a dosažením vyvrcholení.

„Muži se ale ve srovnání s ženami zabývají svými sexuálními funkcemi a aktivitami více a s rostoucím věkem se trápí více než ženy. Sexuálně aktivní seniorky jsou se svým celkovým sexuálním životem spokojenější než muži. Navíc u nich s rostoucím věkem klesá míra neuspokojení,“ uvedl doktor Lee.

Zdroj: Novinky cz., 2015