Zaplatí mu sexuální asistentku?

     Rozebírat s dětmi delikátní záležitosti mezi mužem a ženou patrně není nejoblíbenější kratochvílí žádného rodiče. Dovedete si ale představit, jak peprná témata řešit s dospělými potomky, postiženými mentálním či fyzickým hendikepem? Přesně v takové situaci se ocitla i Kateřina Kornová (48), máma nemocného Filipa (23).

     Libido ovládá každého, jde o lidskou přirozenost. Obzvlášť v dospívání mnohým hormony dočista zatemní mozek. Zatímco zdraví lidé si s tímhle ‚problémem‘ obvykle snadno poradí, jak pomoci mladíkovi, jenž má tělo a potřeby dospěláka, avšak nesvéprávného dítka? Bývalá modelka odhalila, jakou cestou se s Filipem vydali a co se dá ještě zlepšit: „Existují různé instruktážní kazety a pořádají se, myslím, i instruktážní semináře. Ale ta praktická stránka schází a rodiče se logicky do té praktické stránky zapojit nemůžou.“ Teď jim, stejně jako ostatním podobným případům, svítá naděje!

     V České republice by za pár týdnů měla začít fungovat nová služba, tzv. sexuální asistence. Vyškolený personál bude pomáhat s uspokojením fyzicky nebo duševně postižených klientů, případně seniorů. „Jsou takové asistentky, které nabízí sexuální interakce, tedy styk, pak jsou i takové, které nabízí pasivní takové služby, to znamená, že třeba vám všechno vysvětlí, pomáhají asistovat u sexuálního styku nebo masturbace, ale už nedochází k sexuálnímu styku,“ objasňuje expertka z organizace Rozkoš bez rizika, jež projekt zaštiťuje. Kateřina Kornová je z této možnosti, běžné v cizině, nadšená: „Myslím, že to je dobrá věc. Jsem na to zvědavá.“ Víc se ale bavit nechtěla, přeci jen se jedná o dost ožehavou problematiku. „O téhle otázce už jsem se vyjádřila, dál už se vyjadřovat nebudu,“ řekla Pestrému světu.

     Asistentky, obvykle vystudované zdravotnice nebo vysloužilé prostitutky, musí absolvovat speciální školení ve Švýcarsku. Za hodinu práce si budou účtovat jeden až tři tisíce korun! I tady se projeví sociální rozdíly – ne každý na uspokojení bude mít. S příspěvkem od zdravotní pojišťovny totiž nelze počítat. Služba by časem měla být dostupná též pro něžné pohlaví, má to ale háček: zatím se prý nepodařilo najít muže, kteří by toužili živit se obšťastňováním hendikepovaných žen.

Zdroj: Pestrý svět, 2015